Bülten Yazma – Ticaretin Püf Noktaları

10 basit pratik kuralı takip edin ve yakında harika haber bültenleri yazmaya ve ödülleri toplamaya başlayacaksınız.

Şirket haber bültenleri şaşırtıcı derecede başarılı bir pazarlama tekniği olabilir. İster yukarı satış yapmak ister çapraz satış yapmak, markanızı kurmak veya otoritenizi kurmak veya daha geniş bir pazara ulaşmak istiyorsanız, bir haber bülteni işi sizin için yapabilir. Sadece doğru yazdığından emin olmalısın.

Televizyon, radyo ve basılı reklamlar, çoğu işletme için, özellikle de küçük işletmeler için haklı gösterilemeyecek kadar pahalıdır. Neyse ki, bir alternatif var. Günümüzün internet ve e-posta teknolojileri, şirket haber bültenlerini çok ucuz ama şaşırtıcı derecede etkili bir reklam biçimi haline getiriyor. Haber bültenleri söz konusu olduğunda, büyük şirketler ve küçük şirketler nihayet eşit şartlarda rekabet ediyor.

Peki e-posta bülteni nedir?
E-postayla gönderilen bir bülten, geleneksel bir şirket bülteniyle hemen hemen aynı amaca hizmet eder. Kısa bir gazete gibi düşünün, ancak bir kasaba, şehir veya ülkeyle ilgili değil, işinizle ilgilidir. Yeni ürünler veya hizmetler, ödüller, son başarı öyküleri ve vaka çalışmaları, promosyonlar, özel ürünler, hisse fiyatlarındaki artışlar, şirket etkinlikleri, araştırmalar hakkında makaleler ekleyebilirsiniz Sakin bir ay ise, müşterilerinize yardımcı olabilecek makaleler yazabilirsiniz. dışarı.

Başarıya 10 Adım
10 basit pratik kuralı takip edin ve yakında harika haber bültenleri yazmaya ve ödülleri toplamaya başlayacaksınız

1) Yeni Tutun! Okuyucularınız zaten bildikleri bir şeyi okumakla zaman kaybetmeyecek, bu yüzden kullanabilecekleri bir haber yapın.

2) Kişisel tutun: Her zaman okuyucunuzun adını kullanın. Birisi kaydolduğunda adını aldığınızdan emin olun, ardından konu satırında, selamlamada ve yapabileceğiniz başka bir yerde kullanın.

3) Okuyucunuzu tanıyın: Okuyucunuzun neyle ilgilendiğini öğrenin. Proaktif bir araştırma yapın, yanıt davet edin veya okuyucularınızın tıkladığı bağlantıları izleyen ve geçmişlerini saklayan Ezemail** gibi bir e-posta pazarlama çözümü bulun. aktivite.

4) Sizi tanımalarına izin verin: Kişiliğinizin parlamasına izin verin. Okuyucuların sizi tanıdıklarını hissettiklerinde sadık olma olasılıkları çok daha yüksektir. Mizah, kişisel ayrıntılar, kişisel anekdotlar veya kişisel görüşler olsun, haber bültenine her zaman bir parçanızı ekleyin.

5) Konu Başlık: Bir e-posta bülteninin konu satırı, bir gazetenin ön sayfa başlığı gibidir. Okuyucuyu kendinize çekmeniz gerekir, bu nedenle onu ilgi çekici ve alakalı hale getirin (belki de bir fayda vaat edin) ancak okuyucunuzun e-postayı açmadan önce hepsini görebilmesi için en fazla 25 karakter yapın.

6) Başlık çubuğu kullanın: Görsel çekicilik eklemek ve marka bilinirliği oluşturmak için başlık çubuğundan en iyi şekilde yararlanın.

7) “Taranabilir” yapın: Çoğu insan çevrimiçi okumaz – tarar. Okunması kolay madde işaretleri ve alt başlıklar kullandığınızdan emin olun. Okuyucunuzun dikkatini kaybetmeyin. Çevrimiçi okumak fiziksel olarak daha zordur, bu nedenle kısa ve öz olduğunuzdan emin olun. Uzun makaleler yazmak yerine başka yerlere bağlantılar kullanın.

8) Boşluk Kullanın!: Sayfanız çok meşgulse okuyucunuzu kaybedersiniz. Ekrandaki gayrimenkulünüzün yaklaşık %30’unu beyaz alana ayırarak onlara değerli bilgileri alma şansı verin.

9) Kolay abonelikten çıkma: Aboneliğinizi kolayca bulmanızı sağlayın. Açıksa, kendilerini güvende hissedecekler ve ardından içeriği takdir edebilecekler. Birçok kişi için abonelikten çıkma kolaylığı, şirketinizin bütünlüğünün bir göstergesidir.

10) Bir arkadaşına ilet: Okuyucuları haber bültenini arkadaşlarına ve meslektaşlarına iletmeye teşvik etmek için bir bağlantı ekleyin. Bunu yapmanıza ve arkanıza yaslanıp veritabanınızın büyümesini izlemenize olanak tanıyan bir e-posta pazarlama çözümü bulun!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*