Araba finansmanı sorunu

Yeni bir araba satın alırken, ortak bir sorun, insanların bunun için ödeme şeklidir. Çoğu, araçlarının parasını ödemek için araba finansmanı kullanır. En iyi anlaşmayı yapmak istiyorsanız, araba finansmanını ve süreçlerinin inceliklerini anlamanız gerekecek.

Bir araç satın alırken insanların düşündüğü birkaç husus vardır: gelecekteki arabalarının yeni mi yoksa kullanılmış bir araba mı olacağı ve parayı nereden alacakları. Parayla ilgili olarak, bankalardan, kredi birliklerinden, bayilerden veya otomobil üreticilerinden araç finansmanı sağlanarak sorunlar çözülebilir. Ancak eski bir araba almayı düşünürken, yeni veya kullanılmış bir araba için araba finansmanı arasındaki farkları ve avantaj ve dezavantajlarını düşünmek gerekir. İnsanlar yeni arabaları tercih etme eğilimindedir. Kendinize “neden?” diye soruyorsanız, mutlaka çekici reklamlar duymuşsunuzdur. İnanılmaz tekliflerin çoğu gerçek olamayacak kadar iyi, ancak yüksek peşinat ödemeleri ve çok yüksek faiz oranları gibi ekstra gereksinimlerle geliyorlar. İyi bir anlaşma için, müzakere, daha fazla avantaja ve daha az şart ve koşula yer açacak tek kabul edilebilir stratejidir.

Kredi vermek, kredi raporunuzun bir kopyasını ve ödeme geçmişlerini kontrol etmenizi gerektirir. Borç veren, size araç finansmanı sağlamak için mali geçmişinizin her yönünü doğrulayacaktır. Tüm evrak işlerini bitirdikten sonra bilgi toplayın, bayilerden en iyi teklifi isteyin ve pazarlık yapmak için her ayrıntıyı kullanın.

Ön Onaylı krediler, araç finansmanınız için daha iyidir çünkü piyasa oranlarına yakın fiyatlar bulabilirsiniz. İyi bir alt ana borç veren arayarak başlayın. İnternette arama yapın, kapanış maliyetlerine, ücretlere bakın, karşılaştırın ve toplam maliyeti almak için APR numarasını kullanın. Bu araba finansmanı size para kazandırabilir.

Ayrıca kredi işlemlerini hızlandırmak için araç finansman şirketlerinden online kredi başvurularını da kullanabilirsiniz. Bir araba finansman şirketi seçmeden önce fiyatları ve oranları karşılaştırmalısınız. Bayi kendisi için en iyisini yapmak isteyecek ve uygun araç finansman şirketini seçecektir.

Başka bir yerde daha iyi bir araba finansmanı anlaşması yapabilecekken, kendinizi bayilerin finansman paketini almaya ikna etmeye çalışmayın. APR’nizi hesaplamalı ve arabanın nakit olarak ne kadar tutacağını ve ek ücretleriniz olup olmadığını dikkate almalısınız. Ayrıca, araba finansmanının sizin için işe yarayıp yaramadığını ve peşinat ve kapanış ödemelerini kabul edip etmediğinizi görün. Karmaşık görünse bile, kendinizi araba finansmanı konusunda eğitirseniz, olması gerekmez.

Araç finansmanı, kredi ile ilgili kararlarınızın çok önemli bir parçasıdır ve gelirinizi aşan teklifler almamaya özen göstermelisiniz. Kötü bir anlaşma yaparsanız, paranızı gereksiz şeylere harcarsınız ve araç finansmanınız bütçenizi önemli ölçüde düşürür. Araç finansmanınızı bir bankadan almaya çalışırsanız, dezavantajı bankaların kredi işlemesi için çok zaman harcamasıdır. Bayilik oranlarındaki dezavantaj, genel olarak daha pahalı olmalarıdır. Ayrıca, çevrimiçi araba finansmanı anlaşmaları için İnternet’i deneyebilirsiniz, ancak tekliflerin daha önce dikkatlice analiz edilmesi gerekir (dolandırıcılık olmamalıdır). Hatta bazı insanlar arabanızın finans bilgilerini alabilir ve kendi çıkarları için kullanabilir. Çevrimiçi araba finansmanı hakkında küçük bir araştırma, sizi birçok sorundan kurtarabilir. Ancak, çevrimiçi borç verenleri seçerseniz, düşük faiz oranları elde edecek ve zamandan ve paradan tasarruf edeceksiniz.

Aradığınız araç finansmanını elde etmek için araştırma yapmanız ve size uygun çözümü bulmanız biraz zaman alacaktır. Tam olarak ne istediğinizi bilmelisiniz ve bundan sonra satış görevlilerinin sizi istemediğiniz bir araba finansmanı anlaşmasına ikna etmesine izin vermemeye dikkat edin. Araba finansmanına aşina olmak, dışarı çıkıp siz ve aileniz için canavar anlaşmasını yapmanızı sağlayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*