Kişisel finans. Öğrenci Kredileri Borçları Kredi Kaydınıza Geçmez.

Kredi kartı veya kredi gibi her kredi başvurusunda, borç veren bir kredi referans kuruluşundan kredi geçmişinizi görmek isteyecektir. Sahip oldukları bilgiler o kadar ayrıntılı ki, bu uzun başvuru formunu doldurmamıza gerçekten gerek yok, çünkü bir saniyeden çok kısa bir süre içinde, üç ana kredi referans kuruluşu olan Experian, Equifax veya Callcredit’ten bilmeleri gereken her şeyi görebilirler. . Sizin hakkınızda ne kadar bildiklerini görünce çok şaşıracaksınız.
Kredi veren bankalar, yapı kooperatifleri ve diğer finans kuruluşları, finansal işlemlerinizin detaylarını kredi kuruluşlarına iletmektedir. Her kredi kartı başvurusu yaptığınızda, her ipotek ödemenizi kaçırdığınızda  not edilir. Her ay asgari tutarı mı yoksa bakiyeyi mi ödediğinizi bilirler, hatta her bir kredi kartındaki kredi limitinizin ayrıntılarını bile bilirler. Ayrıca kamu kayıtlarına, seçmen kütüğüne ve mahkeme eylemlerinin kamu siciline bakarlar çünkü tüm bölge mahkemesi kararlarının listelendiği yer burasıdır. Her şey otomatik olarak gerçekleşir ve kredi geçmişiniz istendiğinde, bilgisayar finansal alışkanlıklarınızın istatistiksel bir analizini sağlar ve uygunluğunuzun bir değerlendirmesini sağlar. Sektörün iddiasına göre, borç verenlerin size borç vermeleri gerekip gerekmediği konusunda doğru bir karar vermelerini sağlar.
Ancak, kredi kuruluşlarının erişmesine izin verilmeyen bir finansal bilgi var, o da öğrenci kredileri. Sektörün hükümete yönelik protestolarına rağmen hiçbir şey değişmedi ve bilgiye erişmelerine izin verilmiyor. Sebep? Öğrenci kredileri mükellefe borç teşkil etmekte olup, ticari işletme tarafından finanse edilmemiştir.
Eylül 1998’den önce, öğrenci kredisi sistemi şu şekilde çalışıyordu: Mezunlar çalışıp o sırada 15.000 olan ulusal ortalamayı kazandıktan sonra, kredilerini otomatik ödeme yoluyla aylık olarak geri ödemek zorunda kaldılar. Bu 1998 öncesi mezunların 59.000’i henüz kredilerini ödemeye başlamadı ve her birinin ortalama 2.750 sterlin borcu var.
Eylül 1998’de öğrenci kredisi sistemi değişti ve sistem bugüne kadar aynı kaldı. Şimdi, geri ödemeler, ulusal sigorta ve gelir vergisinde olduğu gibi doğrudan maaştan doğrudan kaynağında alınmaktadır. Bu yöntem çok daha başarılı oldu.
Kredi endüstrisi, öğrenci kredisi durumundan memnun değil, ana argümanları, kredi başvurusunu düşünürken, başvuranın ekstra finansal sorumlulukları olup olmadığını bilmeleri gerektiğidir. Tamamlama ücretlerinin getirilmesi, giderek daha büyük öğrenci borçlarına neden oldu ve 1998 sonrası krediler, 15.000’e ulaştıktan sonra mezunların gelirinin %9’u oranında ödenmesi gerektiğinden, bu, gelirin büyük bir bölümünü oluşturuyor. kaybetmek.
Dernek Tüketici Kredisi Danışma Servisi, ‘Gençlerin öğrenim kredisi olup olmadığını ve geri ödenip ödenmediğini bilmekte fayda var’ açıklamasında bulundu. Dolayısıyla kredi verenlerle anlaşıyorlar.
Vatandaş Danışma Bürosu ayrıca, mezunların çok fazla borç üstlenebileceklerini düşündükleri için bilgilerin kamuya açıklanmasını istiyor ve borç verenler öğrenci kredilerini görebilirlerse, mezunlara borçlarının ötesinde borç verme yeteneği verilmemesini sağlayacaktır. anlamına geliyor.
Bununla birlikte, Eğitim ve Beceri Departmanı, bireylerin Öğrenci Kredisi Şirketine olan borçlarını gizli tutma kararında hiçbir tereddüt göstermemektedir.
Öngörülebilir gelecekte durum aynı kalacak ve öğrenci kredileri bilgilerine kredi endüstrisi erişemeyecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*